Skip to Content
  • MPA Rifles
  • MPA Pistols

Over the past few years, MPA Rifles and Chassis have been dominating various disciplines of Precision Long Range Competitions. We decided to start running a list of the top performances by those running our products. This includes Top 3 in Regional PRS and Border War Matches and Top Class Winners, Top 3 in PRS and NRL National 2 Day Matches plus Top Class Winners. Other National Level Matches are also included:

2023

  • TX Precision Matches PRS Regional December Match – Nathan Toungate – 1st Place
  • Indiana PRC Match #2 PRS Regional – Ben Blevins – 3rd Place
  • The Lead Farm Jan PRS Regional – Corson Piper – 2nd Place
  • Rock Lake 1 Day Regional – Corson Piper – 2nd Place
  • Leupold Steel Classic PRS 2 Day National – Rusty Ulmer – Top Senior
  • Leupold Steel Classic PRS 2 Day National – Kate Estes – Top Lady
  • Tx Precision Matches January PRS22 Regional – Kate Estes – 2nd Place, Top Lady
  • Alamo PRS January PRS Regional – Nathan Toungate – 2nd Place
  • KM Shooters Challenge Rimfire December Match – Ben Allread – 2nd Place
  • CTS Precision Match Feb 23 – Solomon Monansala – 3rd Place
  • AZLRPRS Winter Showdown – Rusty Ulmer – 1st Place, Top Senior
  • Twisted Barrel Precsion Feb PRS Regional – Cole Higginbotham – 2nd Place
  • KM Shooters Challenge Jan PRS Regional – Cole Higginbotham – 1st Place
  • TX Precision Matches Feb PRS Regional – Kate Estes – Top Lady,  Top Junior
  • TX Precision Matches Feb PRS Regional – Derek Webster – 2nd Place
  • TX Precision Matches Feb PRS Regional – Tim Miller – Top Senior
  • Alabama Precision Feb PRS Regional – Keith Rudasill – 3rd Place
  • Alabama Precision Feb PRS Regional – Wesley Hicks – Top Production, 2nd Place
  • COSSA Feb PRS Regional Match – Spenser Mull – 1st Place
  • SFPRA Feb PRS Regional – Mike Keenan – 1st Place
  • SVSP Precision Rifle Match – Corson Piper – 1st Place
  • TX Precision Rimfire Feb 18th Match – Kate Estes – Top Lady
  • The Lead Farm PRS Regional Feb Match – Nicholas Harper – 1st Place
  • The Lead Farm PRS Regional Feb Match – Corson Piper – 3rd Place
  • Alabama Precision PRS22 Rimfire Feb Match – Mike Russo – 1st Place
  • MDT Frostbite 2 Day PRS Match – Rusty Ulmer – Top Senior
  • ATX Precision PRS Regional Feb Match – Nathan Toungate – 1st Place
  • ATX Precision PRS Regional Feb Match – Ben Alicia – 3rd Place
  • Frontline Fury PRS National Match –  Bryan Lewis – 3rd Place
  • Frontline Fury PRS National Match – Rob Tucker – Top Senior
  • Coal Tipple PRS Regional Match – Ben Blevins – 3rd Place
  • Rock Lake PRS Regional Feb Match – Corson Piper – 1st Place Tie
  • Rock Lake PRS Regional Feb Match – Morgun King – 3rd Place
  • Snake River Standoff 2 Day National PRS Match – Spencer Munn – 1st Place
  • Snake River Standoff 2 Day National PRS Match – Jake Vibbert – 2nd Place
  • Snake River Standoff 2 Day National PRS Match – Corson Piper – 3rd Place
  • Gunline Shooting Regional PRS March Match – Nathan Toungate – 1st Place
  • Gunline Shooting Regional PRS March Match – Keith Rudasill – Top Production
  • Altus LRC Match #1 – Mike Schlack – 3rd Place
  • Pigg River Precision March PRS Regional Match – Derrick Warren – 1st Place
  • Pigg River Precision March PRS Regional Match – Travis Pomp – 2nd Place
  • River Bend Gun Club Precision Rifle March Match – Mike Russo – 2nd Place
  • MMSR Winter Jam PRS Regional Match – Keithen Drury – 2nd Place
  • Volusia Gun Club Regional PRS March Match – Coker Metcalf – 3rd Place
  • Truckers Snowball PRS Regional March Match – Dan Tatem – 1st Place
  • Truckers Snowball PRS Regional March Match – Mike Lombardi – 3rd Place
  • MPA Spring Shootout 2 Day National PRS Match – Nathan Toungate – 2nd Place
  • MPA Spring Shootout 2 Day National PRS Match – Derrick Warren – 3rd Place
  • MPA Spring Shootout 2 Day National PRS Match – Keith Rudasill – Top Production
  • MPA Spring Shootout 2 Day National PRS Match – Phil Cashin – Top Senior
  • MPA Spring Shootout 2 Day National PRS Match – Kim Hennecy – Top Lady
  • MPA Spring Shootout 2 Day National PRS Match – Coulter Marriott – Top Tac
  • TX Precision Matches March Regional – Kate Estes – Top Lady, Top Junior, 2nd Place
  • TX Precision Matches March Regional – Tim Miller – Top Senior
  • Great Plains PRS Regional March Match – Corson Piper – 1st Place
  • Great Plains ELR March Match – Corson Piper – 1st Place
  • Dusk to Dawn  NRL22X March Match – Boyd Linder – 1st Place
  • Accuracy International  Long Range Classic – Greg Holloway – 2nd Place
  • Alabama Precision PRS Regional Qualifier – Phil Cashin – Top Production, Top Senior, 1st Place (tied)
  • Alabama Precision PRS Regional Qualifier – Mike Russo – Top Tac
  • GCP Rifle Club PRS Regional – Mark Vogel – 1st Place
  • GCP Rifle Club PRS Regional – Mike Kusak – Top Production
  • Central Utah PRS Regional Qualifier – Steve Eames – 2nd Place
  • PPRC Match #2 PRS Regional – Mitch Fabry – Top Production
  • TX Precision Matches Rimfire – Kate Estes – Top Junior, Top Lady, 3rd Place
  • Camp David Regional – Johannes Bachmann – 1st Place
  • Camp David Regional – Matt Sprouse – 2nd Place
  • Absolute Zero PRS Regional – Tyler Holmes – 3rd Place
  • Granby PRS Regional March – Mike Lombardi – 2nd Place
  • Twisted Barrel Precision PRS Regional March – Cole Higginbotham – 1st Place
  • Twisted Barrel Precision PRS Regional March – Nathan Toungate – 2nd Place
  • Rock Lake Precision PRS Regional March Match – Morgun King – 2nd Place
  • VPRC 2 Day National PRS Match – Bill Allison – Top Senior
  • Clinton House PRS Regional April Match – Koy Sauer – 2nd Place
  • Clinton House PRS Regional April Match – Troy Lawton – 3rd Place, Top Senior
  • A-Team PRC 2 Day National Match – Ben Gossett – 2nd Place, Top MIL
  • A-Team PRC 2 Day National Match – Cole Higginbotham – 4th place
  • A-Team PRS 2 Day National Match – Keith Rudasill – Top Production
  • Caprock PRC PRS Regional – Cal Zant – 2nd Place
  • Koenig-Ruger 2 Day National PRS Match – Morgun King – 1st Place (tied)
  • Koenig-Ruger 2 Day National PRS Match – David Preston – 4th Place
  • Koenig-Ruger 2 Day National PRS Match – Rusty Ulmer – Top Senior
  • Koenig-Ruger 2 Day National PRS Match – Richard Nethery – Top Tactical
  • PPRC Match #4 PRS Regional – Tyler Anderson – 1st Place
  • PPRC Match #4 PRS Regional – Dave Ostrowski – Top Senior
  • April Parma Precision Rifle PRS Regional – Philip Decker – 3rd Place
  • COSSA April PRS Regional – Philip Decker – 3rd Place
  • Best of Texas PRS National 2 Day Match – Derek Webster – 1st Place
  • Best of Texas PRS National 2 Day Match – Keith Rudasill – Top Production
  • Best of Texas PRS National 2 Day Match – Rusty Ulmer – Top Senior
  • 2023 Karsetter Memorial – Morgun King/Jake Vibbert – 1st Place
  • Indiana PRC PRS Regional – Jon Underwood – 2nd Place
  • LPRC May PRS Regional Qualifier – Cole Higginbotham – 1st Place
  • LPRC May PRS Regional Qualifier – Kim Hennecy – Top Lady
  • Vortex Vengeance PRS National 2 Day –  David Preston – 1st Place
  • Vortex Vengeance PRS National 2 Day – Derrick Warren – 2nd Place
  • Vortex Vengeance PRS National 2 Day – Dave Ostrowske – Top Senior
  • Okie Spring Showdown PRS National 2 Day Match – Morgun King – 1st Place
  • King of Coal Canyon PRS National 2 Day Match – Richard Nethery – Top Tac

2022

  • BPO Tactical PRS Regional January Match – Aaron Kincaid – 1st Place
  • GCP Rifle Club January PRS Regional Match – Aaron Kincaid – 1st Place
  • RLRR January Border Wars Match – Corson Piper – 2nd Place
  • ATX Precision January PRS Regional Match – Nathan Toungate – 3rd Place
  • VPRC January Jailbreak PRS Regional Match – Travis Pomp – 2nd Place
  • MPA-GA Cool Acres PRS Regional January Match – Adam Woods – 2nd Place
  • MPA-GA Cool Acres PRS Regional January Match – Aaron Kincaid – 3rd Place
  • MPA-GA Cool Acres PRS Regional January Match – Top Lady – Tracy Lewis
  • MPA-GA Cool Acres PRS Regional January Match – Top Tac – Paul Lapikas
  • The Lead Farm January Match – 1st Place – Nicholas Harper
  • The Lead Farm January Match – 2nd Place – Corson Piper
  • Leupold Steel Classic National PRS 2 Day/AG Cup Match – Matt Caruso – 1st Place
  • Leupold Steel Classic National PRS 2 Day/AG Cup Match – Brady Allinson – 2nd Place
  • Leupold Steel Classic National PRS 2 Day/AG Cup Match – Derek Webster – 3rd Place
  • AZLRPR SW Winter Showdown PRS Regional Feb Match – Rusty Ulmer – 1st Place
  • Twisted Barrel Precision Feb PRS Regional Match – Cole Higginbotham – 3rd Place
  • KM Shooters Challenge Jan PRS Regional Match – Cole Higginbotham – 1st Place
  • Alderbrook Snowball PRS Regional – Eric Kuchan – 1st Place
  • Volusia County Regional PRS Feb Match – Andrew McCutcheon – 2nd Place
  • MDT Bomber Run 2 Day National PRS Match – Cole Higginbotham- 3rd Place
  • Alabama Precision Regional PRS Feb Match – Tracy Lewis – Top Lady
  • RLRR PRS/BWS Regional Points Match – Corson Piper – 3rd Place
  • Pigg River Feb PRS Regional Match – Travis Pomp – 3rd Place
  • Pigg River Feb PRS Regional Match – Lauryl Akenhead – Top Lady
  • Vortex Team Challenge 3 Day Match – Dave Preston and Ken Sanoski – 2nd Place
  • Snake River Regional Feb Match – Morgun King – 1st Place
  • Altus Long Range Challenge March – Josh Hunter – 2nd Place
  • Altus Long Range Challenge March – Juan Guerra – 3rd Place
  • The Lead Farm March PRS Regional – Nicholas Harper – 3rd Place
  • NRL Hunter SDPRC Mason Valley Steel Hunter – Matt Nash – 2nd Place
  • Zermat Arms Yeti Challenge – Jon Weibusch – 2nd Place
  • MPA Spring Shootout 2 Day National PRS Match – Morgun King – 1st Place
  • MPA Spring Shootout 2 Day National PRS Match – Nathan Toungate – 2nd Place
  • MPA Spring Shootout 2 Day National PRS Match – Ben Gossett – 3rd Place
  • MPA Spring Shootout 2 Day National PRS Match – Rusty Ulmer – Top Senior (4th Place)
  • MPA Spring Shootout 2 Day National PRS Match – Tracy Lewis – Top Lady
  • MPA Spring Shootout 2 Day National PRS Match – Kate Estes – Top Am
  • Accuracy International Altus Classic – Josh Hunter – 2nd Place
  • POPRC March PRS Regional – Ken Sanoski – 1st Place
  • POPRC March PRS Regional – Mark McCensky – 2nd Place
  • Uintah Basin Rifle Match – Garret Preece – 1st Place
  • Central Coast Chaos 2 Day National PRS Match – Solomon Manansala – 1st Place
  • Central Coast Chaos 2 Day National PRS Match – Brian Lapina – 2nd Place
  • Alabama Precision 1 Day Regional – Hunter Simonton – Top Production
  • Gem State Standoff PRS Regional – Morgun King – 2nd Place
  • Pigg River March PRS Regional – Daniel Chattin – 1st Place
  • Pigg River March PRS Regional – Derrick Warren – 2nd Place
  • WAR Rifles 2 Day PRS National Match – Dave Preston – 1st Place
  • WAR Rifles 2 Day PRS National Match – Ken Sanoski – 3rd Place
  • WAR Rifles 2 Day PRS National Match – Bill Allison – Top Senior
  • GCP Rifles 1 Day Regional PRS Match – Aaron Kincaid – 3rd Place
  • Coastal Outlaw Precision Rifle Match – Tyler Holmes – 2nd Place
  • Fossil Pointe PRS Regional – Arick Souvanna – Top Production, 1st Place
  • Camp David Rifle March Match – Joe Loehle – 1st Place
  • PSID Hot March Letdown Match – Paul Higley – 1st Place
  • Guardian Defense April Match – Travis Pomp – 2nd Place
  • NUPR April Fools PRS Regional – Brady Allinson – 1st Place
  • NUPR April Fools PRS Regional – Garret Preece – 2nd Place
  • K&M April Shooters Challenge PRS Regional – Nathan Toungate – 1st Place
  • Bomber Run PRS Regional – Derrick Warren – 1st Place
  • Bomber Run PRS Regional – Brandon Ruggles – 2nd Place
  • MoST Match Mo Mile Shooting Ranch – Blaine Watkins – Top Junior
  • Volusia County PRS Regional April Match – Mike Kusak – Top Production, 2nd Place
  • NSRC PRM April Match – Jon Weibusch – 1st Place
  • VPRC April Assault PRS Regional – Derrick Warren – 1st Place
  • MRRS April Match – Troy Tyson – 1st Place
  • Best of Texas PRS 2 Day National Match – Nathan Toungate – 1st Place
  • Best of Texas PRS 2 Day National Match – Kate Estes – Top Lady, Top Amateur
  • Vortex AG Cup 2 Day National Match – Chad Heckler – 1st Place
  • Alabama Precision A-Team 2 Day National Match – Ben Gossett – 1st Place
  • Alabama Precision A-Team 2 Day National Match – Tracy Lewis – Top Lady
  • NRL Series Season Championship 2022 – Morgun King – 1st Place
  • NRL Series Match Championship – Morgun King – 1st Place
  • MPA Cool Acres 1 Day PRS Regional – Andrew Davis – 2nd Place
  • MPA Cool Acres 1 Day PRS Regional – Tracy Lewis – Top Lady
  • MPA Cool Acres 1 Day PRS Regional – Troy Lawton – Top Senior
  • MPA Cool Acres Rimfire – Ryan Wright – 1st Place
  • MPA Cool Acres Rimfire – Ben Allred – 3rd Place
  • Leek Hunting PRS Regional April Match – Dave Ostrowske – 1st Place
  • Alliance Outdoors Coastal Outlaw April Match – Tyler Holmes – 1st Place
  • SW Regional PRS April Match – Kevin McCleod – 3rd Place
  • Granby PRS #1 April Regional – Eric Kuchan – 3rd Place
  • Granby PRS #1 April Regional – Stanley Fog – 2nd Place
  • AZ Southwest Spring Showdown – Rusty Ulmer – 1st Place
  • AZ Southwest Spring Showdown – Kevin McLeod – 2nd Place
  • Federal King of Coal Canyon PRS 2 Day / AG Cup Match – Morgun King – 1st Place
  • Federal King of Coal Canyon PRS 2 Day / AG Cup Match – Richard Nethery – Top Tactical
  • Sounds of Silence May 7 – Morgun King – 1st Place
  • Sounds of Silence May 7 – Steve Eames – 2nd Place
  • Sheepdog PRS Regional May 3 Match – Dennis Nourry – Top Production
  • Sheepdog PRS Regional May 21 Match – Dennis Nourry – Top Production
  • Sheepdog Warrior 3 Regional PRS Match – Mike Lombardi – 1st Place
  • IBS 600 Yard Benchrest Tenneville, GA April Match – Ronnie Milford – 1st Place Tactical
  • Parma Precision Rifle Rumble National 2 Day PRS Match – Morgun King – 2nd Place
  • K&M Kahles AG Cup 2 Day National PRS Match – Derek Webster – 2nd Place
  • K&M Kahles AG Cup 2 Day National PRS Match – Chad Heckler – 3rd Place
  • IBS 1000 Yard Benchrest Tenneville, GA May Match – Ronnie Milford – 1st Place
  • WAR Rifles Precision Shootout 5-29 PRS Regional – Patrick Youngs – 1st Place
  • ATX Precision PRS Regional Match – Nathan Toungate – 1st Place
  • Pigg River HAM 2 Day PRS Match – Ben Gosset – Top MIL/LE – 1st Place
  • Pigg River HAM 2 Day PRS Match – Ken Sanoski – 2nd Place
  • Pigg River HAM 2 Day PRS Match – Lauryl Akenhead – Top Lady
  • Pigg River HAM 2 Day PRS Match – Keith Lane – Top Tactical
  • Vapor Trail 1-5 1000 Yard Bench Rest May 21, 22, 23 – Ronnie Milford – 1st Place
  • Twisted Barrel Precision PRS Regional – Chris Smithhart – 2nd Place
  • GCP Rifle Club May PRS Regional – Aaron Kincaid – 2nd Place
  • NRL Hunter Relentless Rifleman – Rusty Ulmer – 1st Place
  • The Lead Farm 6-12 PRS Regional – Nicholas Harper – 2nd Place
  • Alabama Precision Shooters Challenge PRS Regional June – Rob Tucker – 2nd Place, Top Senior
  • Alabama Precision Shooters Challenge PRS Regional June – Wesley Hicks – 3rd Place, Top Production
  • TX Precision June PRS Regional – Matt Caruso – 1st Place
  • TX Precision June PRS Regional – Kate Estes – Top Lady, Top Junior
  • Volusia Country PRS Regional June Match – Mike Kusek – 3rd Place, Top Production
  • Sheepdog Warrior Regional 4 PRS Match – Mike Lombardi – 2nd Place
  • Sheepdog Warrior Regional 4 PRS Match – Erik Mengden – Top Production
  • Nightforce ELR Match – Corson Piper – 1st Place Open Heavy
  • AZLRPRS SW Its a Dry Heat PRS Regional – Rusty Ulmer – 1st Place
  • POPRC 5 Summer Kickoff PRS Regional – Stanley Fog – 3rd Place
  • Altus LRC 3 Long Range Rifle – Josh Hunter – 3rd Place
  • Altus LRC 3 Long Range Rifle – Guy Demarco – Top Tac
  • WAR Rifles PRS Regional June Match – Derrick Warren – 1st Place
  • Mason Dixon PRS Regional June Match – Derrick Warren – 2nd Place
  • NRL Hunter Hornady Precision Hunters Challenge – Morgun King – 1st Place
  • NRL Hunter Hornady Precision Hunters Challenge – Brady Allinson – 2nd Place
  • NRL Hunter Hornady Precision Hunters Challenge – Scott Pederson – 1st Place Team
  • NRL Hunter Hornady Precision Hunters Challenge – Rusty Ulmer – 2nd Place Team
  • POPRC6 Regional PRS Match – Ken Sanoski – 3rd Place
  • POPRC6 Regional PRS Match – Derrick Warren – 2nd Place
  • Okie Showdown PRS 2 Day National Match – Keith Rudasill – 1st Place
  • Okie Showdown PRS 2 Day National Match – Brady Allinson – 3rd Place
  • Okie Showdown PRS 2 Day National Match – Arick Souvanna – Top Production
  • Peterson Cartridge PRS 2 Day National Match – Shayne Yoakum – 1st Place
  • Peterson Cartridge PRS 2 Day National Match – David Preston – 2nd Place
  • Peterson Cartridge PRS 2 Day National Match – Bill Allison – Top Senior
  • Peterson Cartridge PRS 2 Day National Match – Eric Eilberg – Top Production
  • Peterson Cartridge PRS 2 Day National Match – Josef Werner – Top Tactical
  • MPA-GA PRS Regional August Match – Rick Lowell – 1st Place
  • MPA-GA PRS Regional August Match – Troy Lawton – Top Senior
  • MPA-GA PRS Regional August Match – Hunter Simonton – Top Production
  • Colemans Creek PRS Regional August Match – Chris Simmons – 1st Place
  • TX Precision Matches – August PRS Regional – Derek Webster – 2nd Place
  • PRS Rocky Mountain Regional Finale – Garret Preece – 1st Place
  • PRS Rocky Mountain Regional Finale – Steve Eames – 2nd Place
  • International Precision Rifle Federation World Championship – Coulter Marriott – 1st Place Limited
  • International Precision Rifle Federation World Championship – Rusty Ulmer – 1st Place Senior Open
  • International Precision Rifle Federation World Championship – Paul Higley – 2nd Place Senior Open
  • International Precision Rifle Federation World Championship – Lauryl Akenhead – 2nd Place Lady Open
  • International Precision Rifle Federation World Championship – Morgun King – 2nd Place Open
  • Tactical Games Sniper Challenge – Luke Crawford – 2nd Place
  • Twisted Barrel Precision PRS Regional – Troy Lawton – 1st Place
  • Twisted Barrel Precision PRS Regional – Cole Higginbotham – 2nd Place
  • Nut Crusher PRS National 2 Day Match – Morgun King – 1st Place
  • Nut Crusher PRS National 2 Day Match – Brady Allinson – 3rd Place
  • Nut Crusher PRS National 2 Day Match – Nathan Toungate – 3rd Place
  • MDPRS September PRS Regional Match – Bill Allison – 2nd Place
  • Rifleman Team Challenge Season Championship – Piper/Dykstra – 1st Place
  • Rifleman Team Challenge Season Final Standings – Piper/Dykstra – 2nd Place
  • Coal Canyon 2 Day PRS National Match – Richard Nethery – Top Tactical
  • PRS Atlantic Regional Finale – Chris Simmons – 1st Place
  • PRS Atlantic Regional Finale – Dan Chattin – 2nd Place
  • California Sharpshooters 2 Day National Match – Corson Piper – 2nd Place
  • MDPRS Finale – Bill Allison – 1st Place
  • MDPRS Finale – Ian Emerson – 2nd Place
  • TX Precision Matches Finale – Rodney Shurman – 1st Place
  • TX Precision Matches Finale – Chad Estes – 3rd Place
  • Altus LRC October Match – Sam Trevino – 2nd Place
  • AZLPRS Finale – Rusty Ulmer – Top Senior
  • Gap Grind PRS 2 Day National Match – Chad Heckler – 3rd Place
  • Road to Redemption 2 Day National Match – Dan Chatting – 2nd Place
  • Road to Redemption 2 Day National Match – Ken Sanoski – 3rd Place
  • Road to Redemption 2 Day National Match – Scott Peterson – Top Tac/Top MIL/LEO
  • Road to Redemption 2 Day National Match – Mark McCensky – Top Senior
  • MPA-GA September Regional PRS Match – Phil Cashin – 2nd Place – Top Senior
  • MPA-GA September Regional PRS Match – Tracy Lewis – Top Lady

  • Great Lakes PRS Regional Finale – Chad Heckler – 1st Place
  • Pigg River PRS Regional September Match – Lauryl Akenhead – Top Lady
  • PRS Finale – Matt Caruso – 1st Place
  • PRS Finale – Ben Gossett – Top MIL/LEo
  • PRS Finale – Top Amatuer – Lauryl Akenhead
  • PRS Finale – 5 of the top 10 Shooters running MPA Chassis
  • PRS Finale – Top Senior – Bill Allison
  • PRS Finale – Top Tactical – Scott Peterson
  • PRS Series Final Standings – Matt Caruso – 3rd Place
  • PRS Series Final Standings – Morgun King – 4th Place
  • PRS Series Final Standings – Ben Gossett – Top MIL
  • PRS Series Final Standings – Scott Peterson – Top Tactical
  • PRS Series Final Standings – 5 of the top 10 Shooters running MPA Chassis
  • Pigg River Night Match – Aaron Hipp – 1st Place
  • Pigg River Night Match – Bryan Lewis – 2nd Place
  • TX Precision November PRS Regional – Brandon Rudge – 2nd Place
  • Pigg River Blacked Out Match – Bryan Lewis – 1st Place
  • PRS Northeast Finale – Ken Sanoski – 1st Place
  • PRS Northeast Finale – Derrick Warren – 2nd Place

2021

  • AZLRPRS January Regional Match – Rusty Ulmer – 2nd Place
  • SVSP PRS Regional January Match – Nicolas Harper – 1st Place
  • Parma Precision January Match – Morgun King – 1st Place
  • Parma Precision January Match – Garret Preece – 2nd Place
  • GCP Rifle Club Regional PRS Match – Matthew Caruso – 1st Place
  • Red Bush PRS Regional 1-31 Match – Shaun Begle – 2nd Place
  • Cool Acres PRS Regional Qualifier – Keith Lane – 1st Place
  • Cool Acres PRS Regional Qualifier – Phil Cashin – 3rd Place/Top Senior
  • Cool Acres PRS Regional Qualifier – Mike Russo – Top Tac
  • Cool Acres PRS Regional Qualifier – Tracy Lewis – Top Lady
  • Leupold Steel Classic 2 Day PRS Match – Morgun King – 1st Place
  • Leupold Steel Classic 2 Day PRS Match – Chad Heckler – 3rd Place
  • Leupold Steel Classic 2 Day PRS Match – Tim Miller – Top Senior
  • Sweat Springs Precision Regional Match – Ron Allred – 1st Place
  • The Lead Farm February  PRS Regional Match – Nicholas Harper – 1st Place
  • Jacobs Plain Gun Club PRS Regional Match – Tanner Bragg – 1st Place
  • Altus Long Range Challenge PRS Regional Match – Mike Russo – 1st Place & Top Tac
  • Altus Long Range Challenge PRS Regional Match – Troy Lawton – 2nd Place & Top Senior
  • Altus Long Range Challenge PRS Regional Match – Bobby Keigans – Top Production & 3rd Place
  • TX Precision Rifle Match Feb PRS Regional Match – Matt Caruso – 1st Place
  • TX Precision Rifle Match Feb PRS Regional Match – Keith Rudasil – 2nd Place
  • POPRS Feb PRS Regional Match – David Preston – 2nd Place
  • IPRC January PRS Regional Match – Nathan Toungate – 1st Place
  • Alabama Precision Feb Regional PRS Match – Phil Cashin – 2nd Place, Top Senior
  • Alabama Precision Feb PRS Regional Match – Mike Russo – Top Tac
  • NUPR Birds/Bees Match PRS Regional – Morgun King – 1st Place
  • NUPR Birds/Bees Match PRS Regional- Seth Howard – 2nd Place
  • NUPR Birds/Bees Match PRS Regional  – Ron Alread – 3rd Place
  • Volusia Co Gun Club PRS Regional – Tucker Schmidt – 1st Place
  • Volusia Co Gun Club PRS Regional – Rick Lowell – 3rd Place
  • MPA GA Feb PRS Regional – Phil Cashin – Top Senior, Ist Place
  • MPA GA Feb PRS Regional – Mike Russo – Top TAC
  • Clays Cartridge PRS/AG Cup Match – David Preston – 1st Place
  • Clays Cartridge PRS/AG Cup Match – Ji Zhang – Top TAC
  • Frontline Defense PRS 2 Day Match – Daniel Chattin – 2nd Place
  • PRSID March 21 Match – Garret Preece – 2nd Place
  • SFPRA Match March PRS Regional – Tucker Schmidt – 1st Place
  • SFPRS Match March PRS Regional – Ted Gadoury – 2nd Place
  • GCP Rifle Club PRS Regional – Ted Gadoury – 2nd Place
  • GCP Rifle Club PRS Regional – Jeff Whitaker – 3rd Place
  • SRPRS 2021 PRS Regional Qualifier – Clint Adams – 1st Place
  • SRPRS 2021 PRS Regional Qualifier – Morgun King – 3rd Place
  • ATX Precision PRS Feb 27th Match – Nathan Toungate – 2nd Place
  • Accuracy International Classic 2 Day PRS Match – Phil Cashin – 2nd Place & Top Senior
  • POPRC #2 PRS Regional – Ken Sanoski – 2nd Place
  • POPRS #2 PRS Regional – Mark McCensky – 3rd Place
  • TX Precision March PRS Regional – Derek Webster – 1st Place
  • TX Precision March PRS Regional – Keith Rudasill – 2nd Place
  • TX Precision March PRS Regional – Matt Caruso – 3rd Place
  • Alabama Precision March PRS Regional – Joe Hanson – 2nd Place
  • IPRC March PRS Regional Match – Keith Rudasill – 1st Place
  • Alabama Precision PRS Rimfire March – Zachary Mathis – 1st Place
  • TX Precision Rimfire March Match – Keith Rudasill – 1st Place
  • Tx Precision Rimfire March Match – Derek Webster – 1st Place
  • Central Utah Precision Rifle March Match – Clint Adams – 2nd Place
  • Anderson Outlaw Rifle March Match – Matt Caruso – 1st Place
  • Quantico Shooting Club PRS Regional – Erick Royle – 3rd Place
  • MPA-GA March PRS Regional – Bobby Keigans – Top Production, 3rd Place
  • MPA-GA March PRS Regional – Michael Manning – Top Senior
  • MPA-GA March PRS Regional – Tracy Lewis – Top Lady
  • WAR Rifles PRS 2 Day/AG Cup Match – Morgun King – 1st Place
  • WAR Rifles PRS 2 Day/AG Cup Match – David Preston – 3rd Place
  • SRPRS March PRS Regional Match – Garret Preece – 1st Place
  • SRPRS March PRS Regional Match – Steve Eames – 2nd Place
  • Altus Long Range Challenge March – Bobby Keigans – Top Production
  • NEKF&G Regional PRS Match – Derrick Warren – 1st Place
  • MPA Spring Shootout 2 Day National PRS Regional Qualifier – Keith Rudasill – 1st Place
  • MPA Spring Shootout 2 Day National PRS Regional Qualifier – Matt Caruso – 3rd Place
  • MPA Spring Shootout 2 Day National PRS Regional Qualifier – Mike Keenan – 3rd Place
  • MPA Spring Shootout 2 Day National PRS Regional Qualifier – Troy Lawton – Top Senior
  • MPA Spring Shootout 2 Day National PRS Regional Qualifier – Lauryl Akenhead – Top Junior & Top Lady
  • MPA Spring Shootout 2 Day National PRS Regional Qualifier – Jeff Odor – Top Tac
  • MPA Spring Shootout 2 Day National PRS Regional Qualifier – Bobby Keigans – Top Production
  • MPRSC April PRS Regional – Chad Heckler – 2nd Place
  • Gem State Standoff 2 Day Match – Morgun King – 1st Place
  • IPRC April PRS Regional Match – Nathan Toungate – 3rd Place
  • Wisconsin PRC April PRS Regional – Kurt Webster – 2nd Place
  • Wisconsin PRC April PRS Regional – James Fallon – 3rd Place
  • Sheepdog Warrior PRS Regional Match – Mike Lombardi – 1st Place
  • Top Gun Custom PRS Regional Match – Nicholas Harper – 2nd Place
  • Peterson Cartridge PRS 2 Day Match – Ji Zhang – Top Tac
  • Volusia PRS Regional – Tucker Schmidt – 1st Place
  • Alabama Precision Rifle Challenge 2 Day PRS Match – Ben Gossett – 1st Place
  • Alabama Precision Rifle Challenge 2 Day PRS Match – Phil Cashin – Top Senior
  • Alabama Precision Rifle Challenge 2 Day PRS Match – Bobby Keigans – Top Production
  • ATX Precision PRS Regional April Match – Nathan Toungate – 2nd Place
  • Red Bush PRC Series April Match – Travis Shelton – 3rd Place
  • Columbus Sportsman NRL Border War April – James Fallon – 1st Place
  • Columbus Sportsman NRL Border War April – Kurt Webster – 2nd Place
  • Missouri Steel Tactical PRS April Match – Michael Glander – 2nd Place
  • Pigg River PRS Club Series April Match Match – Chris Simmons – 1st Place
  • MPA-GA May PRS Club Series Match – Bobby Keigans – 2nd Place
  • MPA-GA May PRS Club Series Match – Bobby Keigans – Top Production
  • MPA-GA May PRS Club Series Match – Troy Lawton – Top Senior
  • National Rifle League Championship Match – Morgun King – 1st Place
  • National Rifle League Series Champion 2020 Season – Morgun King
  • MDPRS 2021 Match #1 PRS Club Series – Greg Keister – 1st Place
  • Granby New England PRS Club Series 4-3-21 – Michael Johnson – 1st Place
  • Granby New England PRS Club Series 4-3-21 – Stanley Fog – 3rd Place
  • Sheepdog New England PRS Club Series 4-10021 – Stanley Fog – 2nd Place
  • Cool Acres May PRS Regional – Phil Cashin – 1st Place
  • Cool Acres May PRS Regional – Mike Keenan – 2nd Place
  • Cool Acres May PRS Regional – Brad Wright – 3rd Place
  • Cool Acres May PRS Regional – Mike Russo – Top Tac
  • Parma Precision Rifle Rumble 2 Day PRS National – Morgun King – 1st Place
  • Parma Precision Rifle Rumble 2 Day PRS National – Brady Allinson – 2nd Place
  • Parma Precision Rifle Rumble 2 Day PRS National – Stacy Eames – Top Lady
  • MDPRS Match #2 PRS Regional – Greg Keister – 1st Place
  • MDPRS Match #2 PRS Regional – Bill Allison – 2nd Place
  • MPRSC May PRS Regional – Chad Heckler – 1st Place
  • Buckeye Classic 2 Day National PRS Match – Matt Rooks – 1st Place
  • Wisconsin PRC PRS Regional May Match – James Fallon – 2nd Place
  • POPRC #3 PRS Regional May Match – Ken Sanoski – 3rd Place
  • Frontline Defense May PRS Regional Match – Daniel Chattin – 2nd Place
  • Frontline Defense May PRS Regional Match – Patrick Youngs – 3rd Place
  • Sounds of Silence May Match – Garret Preece – 1st Place
  • Sounds of Silence May Match – Ron Allred – 3rd Place
  • War Rifles/Geissele Precision Shootout – Bill Allison – 2nd Place
  • Snake River Outdoorsman NRL Hunter – Morgun King – 1st Place
  • Snake River Outdoorsman NRL Hunter Heavy Open – Corson Piper – 2nd Place
  • GCP Rifle Club PRS Regional – Aaron Kincaid – 1st Place
  • Granby #2 New England PRS Regional – Michael Johnson – 1st Place
  • Granby #2 New England PRS Regional – Stanley Fog – 2nd Place
  • T-Town Border Wars Match – Nicholas Harper – 2nd Place
  • Memphis Sport Shooting Assoc NRA 600 F-Class FPR – Brad Cooper – 1st Place
  • Red Bush PRC Series PRS Regional – Travis Shelton – 2nd Place
  • Kahles K&M PRS/AG Cup 2 Day National – Chad Heckler – 1st Place
  • Kahles K&M PRS/AG Cup 2 Day National – Phil Cashin – Top Senior
  • Kahles K&M PRS/AG Cup 2 Day National – Hunter Sykes – Top LE/MIL
  • NRL22 National Championship – Chris Simmons – 1st Place
  • NRL22 Series National Champion – Chris Simmons
  • New England PRS Regional May Match – Mike Johnson – 1st Place
  • Pigg River HAM PRS National Match- Tucker Schmidt – 1st Place
  • Pigg River HAM PRS National Match – Tyler Holmes – 3rd Place
  • Pigg River HAM PRS National Match – Mark McCensky – Top Senior
  • The Lead Farm PRS Regional June Match – Nicholas Harper – 1st Place
  • Sheepdog Warrior PRS Regional June Match – Mike Lombardi – 2nd Place
  • Carbon Country NRL National 2 Day Match – Morgun King – 1st Place
  • Koenig Ruger PRS National 2 Day Match – Morgun King – 1st Place
  • Koenig Ruger PRS National 2 Day Match – Bobby Keigans – Top Production
  • Koenig Ruger PRS National 2 Day Match – Stacy Eames – Top Lady
  • Blue Ridge PRS National 2 Day Match – Corson Piper – 3rd Place
  • Leupold Lone Star Shootout PRS Regional – Matt Caruso – 1st Place
  • POPRC #4 PRS Regional Match – Ken Sanoski – 1st Place
  • POPRC #4 PRS Regional Match – David Ostrowske – 3rd Place
  • POPRC #4 PRS Regional Match – Cameron Collins – Top Tactical
  • Smith Ranch Shootout NRL National Match – Brad Allison – 1st Place
  • Smith Ranch Shootout NRL National Match – Morgun King – 3rd Place
  • Vortex Vengeance 2 Day PRS National Match – David Preston – 2nd Place
  • Vortex Vengeance 2 Day PRS National Match – Patrick Youngs – 3rd Place
  • Vortex Vengeance 2 Day PRS National Match – Phil Cashin – Top Senior
  • IPRC June PRS Regional Match – Nathan Toungate – 1st Place
  • MDPRS PRS Regional #5 – Greg Keister – 1st Place
  • POPRC July PRS Regional – Ken Sanoski – 1st Place
  • POPRC July PRS Regional – Mark McCensky – Top Senior
  • IPRC July Monthly PRS Regional – Nathan Toungate – 1st Place
  • Hornady Precision PRS AG Cup National Match – Ken Sanoski – 1st Place
  • Wisconsin Barrel Maker Classic PRS AG Cup National Match – Ken Sanoski – 1st Place
  • Wisconsin Barrel Maker Classic PRS AG Cup National Match – Chad Heckler – 3rd Place
  • MPA-GA August 7th PRS GA Series FInale – Aaron Kincaid – 1st Place
  • MPA-GA August 7th PRS GA Series FInale – Andrew Davis – 3rd Place
  • MPA-GA August 7th PRS GA Series Finale – Bobby Keigans – Top Production
  • Vapor Trail Bullets PRS 2 Day National Match – Ben Gosset – 1st Place
  • Rush Lake 1 NRL Border War 7-17 Match – Mason Anderson – 2nd Place
  • Pigg River Precision July PRS Regional Match – Derek Stull – 1st Place
  • POPRC August PRS Regional – Aaron Hipp – 1st Place
  • Volusia PRS Regional August Match – Chris Cape – 1st Place
  • MDPRS PRS Regional Match #8 – Greg Keister – 1st Place
  • TX Precision Rifle August PRS Regional Match – Keith Rudasill – 1st Place
  • Sheepdog #4 PRS Regional August Match – Stanley Fog – 2nd Place
  • Sheepdog #4 PRS Regional August Match – Mike Lombardi – 3rd Place
  • Absolute Zero PRS Regional August Match – Tyler Holmes – 1st Place
  • Okie Showdown 2 Day PRS Match – Dustin Skoruppa – Top Tactical
  • Rocky Mountain NW Regional Finale – Corson Piper – 1st Place
  • Rocky Mountain NW Regional Finale – Don Allred – 2nd Place
  • New York Precision PRS Regional August Match – Derrick Warren – 2nd Place
  • Gunline Shooting Magnolia Meltdown – Top Senior – Phil Cashin
  • VPRC PRS 2 Day National Match – Ken Sanoski – 1st Place
  • MDPRS PRS Regional September 6th Match – Greg Keister – 1st Place
  • MDPRS PRS Regional September 6th Match – Bill Allison – 2nd Place
  • POPRC Sept Regional Series Match – Ken Sanoski – 2nd Place
  • POPRC Sept Regional Series Match – Dave Ostrowske – 3rd Place
  • POPRC Sept Regional Series Match – Mark McCensky – Top Senior
  • WAR Rifles Precision Shootout Regional Match – Bill Allison – 3rd Place
  • Wisconsin PRC Finale – James Fallon – 1st Place
  • Wisoncsin PRC Finale – Kurt Webster – 2nd Place
  • Cool Acres Sept PRS Regional – Andrew Davis – 1st Place
  • Cool Acres Sept Regional PRS – Tracy Lewis – Top Lady
  • Cool Acres Sept PRS Regional – Troy Lawton – 3rd Place/Top Senior
  • Great Lakes PSC 2021 – Chad Heckler – 1st Place
  • MDPRS Match #10 PRS Regional – Greg Keister – 1st Place
  • MDPRS Match #10 PRS Regional – Bill Allison – 3rd Place
  • Road to Redemption PRS 2 Day National Match – Daniel Chattin – 2nd Place
  • Road to Redemption PRS 2 Day National Match – Tyler Holmes – 3rd Place
  • Road to Redemption PRS 2 Day National Match – Lauryl Akenhead – 4th Place, Top Junion, Top Lady
  • Road to Redemption PRS 2 Day National Match – Bill Allison – Top Senior
  • RPR Open PRS 2 Day National Match – Brady Allinson – 1st Place
  • New Yor Precision PRS Club Series Finale – Derrick Warren – 1st Place
  • Volusia Gun Club PRS Regional Oct 2 – Mike Keenan – 1st Place
  • PRS 2021 Series Final Standing – Morgun King – 2nd Place
  • PRS 2021 Series Final Standing – Ken Sanoski – 3rd Place
  • PRS 2021 Series Final Standing – David Preston – 5th Place
  • PRS 2021 Series Final Standing – Top Senior – Rusty Ulmer
  • Central Utah Precision Rifle Nov Match – Brady Allinson – 1st Place
  • Central Utah Precision Rifle Nov Match – Ron Allred – 3rd Place
  • MPA Fall Shootout 2 Day PRS Match – B-G – 1st Place
  • MPA Fall Shootout 2 Day PRS Match – Mike Keenan – 2nd Place
  • MPA Fall Shootout 2 Day PRS Match – Morgun King – 4th Place
  • MPA Fall Shootout 2 Day PRS Match – Top Senior – Rusty Ulmer
  • MPA Fall Shootout 2 Day PRS Match – Lauryl Akenhead – Top Lady, Top Junior
  • MPA Fall Shootout 2 Day PRS Match – Keith Lane – Top Tac
  • PRS22 National Championship – Chris Simmons – 1st Place
  • NRL22 National Championship – Chris Simmons – 1st Place
  • Jolliest Bunch of Assholes Regional Match – Brady Allinson – 1st Place

2020

  • 2020 Mammoth Sniper Challenge – Bill Allison & Jordan Glassman – 2nd Place
  • 2020 Mammoth Sniper Challenge – Joe Burdick & Partner 3rd Place
  • Rocky Mountain PRS Regional Match – Nick Depperschmidt – 1st Place
  • SFPRA-BPO Tactical PRS Regional Series Match  – John Hoolihan  – 1st Place
  • VPRC Jan JAM PRS Regional Match – Michael Burns – Top Production
  • MPA-GA Regional PRS Match Feb 1 – Enola B – Top Junior
  • MPA-GA Regional PRS Match Feb 1 – Top Lady Heidi Beaumont
  • MPA-GA Regional PRS Match Feb 1 – Spenser Berry – 3rd Place
  • MPA-GA Regional PRS Match Feb 1 – Phil Cashin – Top Production
  • WTPRC Border Wars Feb 1 – Cal Zant – 2nd Place
  • TX Precision Match Regional PRS Feb 15h – Derek Webster – 1st Place
  • Pigg River Regional PRS FEB Match – Allen Abisia – 2nd Place
  • Pigg River Regional PRS FEB Match – Phil Cashin – Top Production
  • Pigg River Regional PRS FEB Match – Lauryl Ackenhead – Top Lady
  • DSPRC Feb Regional Match – Chris Tessler – 2nd Place
  • Pikes Peak/Black Flag Precision Regional Match – Garret Alcock – 1st Place
  • Alabama Precision 1 Day Feb PRS Regional – Enola B. – Top Junior
  • Granby Winter Blast Regional PRS Match Feb – Mike Johnson – 1st Place
  • Granby Winter Blast Regional PRS Match Feb – Robert Depianta – 2nd Place
  • Frontline Defense 2 Day PRS Match Feb – Mike Burns – Top Production
  • Altus Long Range Challenge Feb – Bobby Keigans – 2nd Place
  • RBros February NWPRL PRS Match – Corson Piper – 1st Place
  • KCLRS February Match – Rusty Ulmer – 1st Place
  • SFPRA February Match – Tucker Schmidt – 1st Place
  • MPA-GA March PRS Regional – 1st Place – Scott Peterson
  • MPA-GA March PRS Regional – 2nd Place – Tyler Payne
  • MPA-GA March PRS Regional – Top Production – Phil Cashin
  • MPA-GA March PRS Regional – Top Senior – Troy Lawton
  • Clays Cartridge Company Classic PRS Match – Top Tac – Jeff Odor
  • AI Classis 2 Day PRS Match – Troy Lawton – Top Senior
  • Rock Lake PRS Regional March Match – Corson Piper – 2nd Place
  • MARS March 15 Match – David Diamon – 1st Place
  • IPRC March Match – Josh Shandley – 2nd Place
  • March into Madness N. Utah PRS Match – Morgun King 1st Place
  • March into Madness N. Utah PRS Match – Garret Preece 2nd Place
  • ELR Southeast Match at Arena – Garrison Pratt – 1st Place
  • MPA-GA May Regional PRS Match – Brad Wright – 2nd Place
  • MPA-GA May Regional PRS Match – Mitch Biggs – Top Tactical
  • MPA-GA May Regional PRS Match – Tracy Lewis – Top Lady
  • MPA-GA May Regional PRS Match – Top Production – Phil Cashin
  • MPA-GA May Regional PRS Match – Top Senior – Troy Lawton
  • Doc Steel Rifle Challenge – Steve Eames – 1st Place
  • SHC Precision Rifle Match April PRS Regional – Aaron Hipp – 2nd Place
  • MPRSC May Regional Match – Chad Heckler – 2nd Place
  • Cool Acres Sporting Club Match – Troy Lawton – 1st Place
  • Cool Acres Sporting Club Match – Phil Cashin – 3rd Place
  • Leupold Steel Classic Regional PRS Match – Keith Rudasill – 1st Place
  • POPRC May PRS Regional Match – Allison Zane – Top Female
  • POPRS May PRS Regional Match – Cameron Collins – Top Tactical
  • Rio Frio NRL Precision Rifle Challenge – Keith Rudasill – 1st Place
  • Rio Frio NRL Precision Rifle Challenge – Ashton Glasscock – Top Lady, Top Junior, 3rd Place Open
  • Twin Peaks NRL Border War May Match – Michael Beemer – 2nd Place
  • Kahles (K&M) 2 Day PRS Match – Ken Sanoski – 1st Place
  • Kahles (K&M) 2 Day PRS Match – Luke Holbrook – Top Junion
  • Kahles (K&M) 2 Day PRS Match – Phil Cashin – Top Production
  • Kahles (K&M) 2 Day PRS Match – Aaron Kincaid – Top Semi-Pro
  • Parma Precision 2 Day PRS Match – Morgun King – 1st Place
  • SRPRS May Match – Morgun King – 1st Place
  • KCLRS May BOrder War Match – Rusty Ulmer – 1st Place
  • NWPRL IMT Steel Challenge – Corson Piper – 2nd Place
  • MPA GA PRS Regional June 13th – Mike Keenan – 1st Place
  • MPA GA PRS Regional June 13th – Troy Lawton – Top Senior
  • MPA GA PRS Regional June 13th – Parker Green – Top MIL/LEO
  • MPA GA PRS Regional June 13th – Phil Cashin – Top Production
  • MPA GA PRS Regional June 13th – John Snead – Top Tactical
  • NRL MDT Steel Challenge – Morgun King – 2nd Place
  • NRL MDT Steel Challenge – Steve Eames – 3rd Place
  • Granby PRS Match – Mike Lombardo – 2nd Place
  • Leupold Lone Star PRS Regional – Matthew Caruso – 1st Place
  • Leupold Lone Star PRS Regional – Derek Webster – 2nd Place
  • Leopold Lone Star PRS Regional – Ashton Glasscock – Top Lady, Top Junior
  • Alabama Precision June Regional PRS – Kevin Rich – 1st Place
  • Alabama Precision June Regional PRS – Phil Cashin – Top Production
  • Alabama Precision June Regional PRS – Luke Holbrook – Top Junior
  • Alabama Precision June Regional PRS – John Snead – Top Senior
  • Shields Solutions June Regional PRS – Eric Tompkins – 1st Place
  • Central Idaho Precision Rifle June – Steve Eames – 1st Place
  • Vortex Sandstorm 2 Day PRS Match – Matt Rooks – 2rd Place
  • Vortex Sandstorm 2 Day PRS Match – Allison Zane – Top Junior/Top Lady
  • Big Medicine 2 Day PRS Match – Morgun King – 2nd Place
  • Mile High Shootout 2 Day NRL Match – Rusty Ulmer – 1st Place
  • Texas Precision Rifle Match PRS Regional – Keith Rudasill – 1st Place
  • CFP Most PRS Regional – Eric Tompkins – 2nd Place
  • Hornady PRC 2 Day PRS Match – Allison Zane – Top Lady
  • WAR Rifles 2 Day PRS Match/AG Cup – Ken Sanoski – 1st Place
  • WAR Rifles 2 Day PRS Match/AG Cup – Derek Webster – 3rd Place
  • WAR Rifles  2 Day PRS Match/QG Cup – Troy Lawton – Top Senior
  • WAR Rifles 2 Day PRS Match/AG Cup – Allison Zane – Top Lady/Top Junior
  • WAR Rifles 2 Day PRS Match/QG Cup – Hunter Sykes – Top LEO
  • K&M Shootes Challenge PRS Regional – Parker Green – 1st Place
  • K&M Shooters Challenge PRS Regional – Zachary Matchis – 2nd Place
  • K&M Shooters Challenge PRS Regional – Phil Cashin – Top Production
  • K&M Shooters Challenge PRS Regional – Kent Rush – 2nd Place
  • Border War NRL Match Oregon – Corson Piper – 1st Place
  • Snake River Regiona PRS Match July – Seth Howard – 1st place
  • Alabama Precision July PRS Regional – Phil Cashin – Top Production
  • Alabama Precision July PRS Regional – John Snead – Top Senior
  • Alabama Precision July PRS Regional – Luke Holbrook – Top Junior
  • Drain the Swamp Regional PRS Match – Tucker Schmidt – 1st Place
  • Shields Solutions PRS Regional Match – Eric Tompkins – 2nd Place
  • Beat the Heat Border Wars July Match – Jeremy Wilczek – 1st Place
  • New Hampshire 2 Day PRS Match – Morgun King – 1st Place
  • New Hampshire 2 Day PRS Match – Matt Alwine – Top Production
  • Red Bush 1 Day PRS Regional Match July – Kent Rush – 1st Place
  • Hornady Precision Hunters Steel Challenge – Rusty Ulmer – 1st Place Tac
  • VPRC August Attach – Ethan Poe – 1st Place
  • Minuteman PRL Match – Mike Johnson – 1st Place
  • The South Wind Shootout – Ji Zhang – Top Tac
  • WPRSC July 1 Day PRS Regional – James Fallon – 1st Place
  • Ohio Vs PA Border War Match – Ken Sanoski – 1st Place
  • Ohio Vs PA Border War Match – John Hrovat – 2nd Place
  • Ohio Vs PA Border War Match – Allison Zane – 3rd Place, Top Lady, Top Junion
  • Ohio vs PA Border War Match – Cameron Collins – Top Tac
  • TX Precision August PRS Regional – Keith Rudasill – 1st Place
  • Alderbrook PRS Regional – Mike Johnson – 1st Place
  • Wisconsin Barrel Maker Classic PRS 2 Day – Ji Zhang – Top Tactical
  • Ringneck Range NRL Border Wars August Match – Jeremy Wilczek – 1st Place
  • Parma Precison August PRS Regional – Nicholas Harper – 1st Place
  • MPA Summer Shootout 2 Day PRS Match – Morgun King – 1st Place
  • MPA Summer Shootout 2 Day PRS Match – Tyler Payne – 2nd Place
  • MPA Summer Shootout 2 Day PRS Match – Lauryl Akenhead – Top Lady
  • MPA Summer Shootout 2 Day PRS Match – Lauryl Akenhead – Top Junior
  • MPA Summer Shootout 2 Day PRS Match – Top Tac – John Snead
  • Granby PRS Regional August Match – Mike Lombardi – 1st Place
  • NEKF&G PRS Regional August Match – Brandon Eversole – 1st Place
  • Big Dog Steel Fall PRS Match – Dave Preston – 3rd Place
  • Big Dog Steel Fall PRS Match – Top Production – Phil Cashin
  • Big Dog Steel Fall PRS Match – Top Lady – Michaela Miller
  • Big Dog Steel Fall PRS Match – Top Senior – Mark McCensky
  • PRS NE Regional/Minuteman – Mike Johnson – 1st Place
  • Border Wars at Triple C – Keith Rudasill – 2nd Place
  • Pigg River Precision August PRS – Daniel Chattin – 1st Place
  • NRL22 National Championship – Chris Simmons – 3rd Place
  • NRL22 National Championship – Allison Zane – Top Junior
  • NRL22 National Championship – Megan Suttle – Top Lady
  • NRL Smith Ranch Shootout 2 Day National Match – Morgun King – 1st Place
  • NRL Smith Ranch Shootout 2 Day National Match – Rusty Ulmer 2nd Place
  • VPRC 2 Day PRS Match – Ben Gossett – 3rd Place
  • VPRC 2 Day PRS Match – Dan Chattin – 3rd Place
  • VPRC 2 Day PRS Match – Mike Burns – Top Production
  • Federal GMM 2 Day PRS Match – Phil Cashin – Top Production
  • WPRSC August 1 Day PRS Regional – James Fallon – 1st Place
  • WPRSC August 1 Day PRS Regional – Kurt Webster – 2nd Place
  • NRL Border Wars Fri County Shootout – Dustin Skoruppa – 1st Place
  • MPRSC September PRS Regional – Chad Heckler – 2nd Place
  • Cool Acres PRC PRS Regional – Tracy Lewis – 2nd Place/Top Lady
  • Great Lakes 2 Day National PRS Match – Ben Gossett – 1st Place
  • MPA GA Season Finale PRS Regional – Ben Gossett – 1st Place
  • MPA GA Season Finale PRS Regional – Spenser Berry – 2nd Place
  • MPA GA Season Finale PRS Regional – Phil Cashin – Top Production
  • MPA GA Season Finale PRS Regional – Tracy Lewis – Top Lady
  • Isaac Frank Memorial – Travis Shelton – 2nd Place
  • SW Regional Finale – Rusty Ulmer – 2nd Place
  • MPRSC Regional Finale – James Fallon – 2nd Place
  • VPRC Halloween Haunt – Ethan Poe – 1st Place
  • SVSP PRS Regional – Nicholas Harper – 1st Place
  • Kestrel Fall Classis 2 Day PRS Match – Phil Cashin – Top Production
  • Kestrel Fall Classis 2 Day PRS Match – Hunter Sykes – Top MIL/LEO
  • Mason Dixon PRS Regional Finale – Bill Allison – 1st Place
  • POPRC Regional Qualifier – Allison Zane – Top Lady, 2nd Place
  • POPRC Regional Qualifier – Ken Sanoski – 2nd Place
  • MPA Fall Shootout 2 Day PRS Match – Ben Gossett – 1st Place
  • MPA Fall Shootout 2 Day PRS Match – Derek Webster – 2nd Place
  • MPA Fall Shootout 2 Day PRS Match – Patrick Youngs – Top Tac
  • MPA Fall Shootout 2 Day PRS Match – Troy Lawton – Top Senior
  • MPA Fall Shootout 2 Day PRS Match – Top Production – Paul Lapikas
  • TX Precision Matches Nov PRS Regional – Keith Rudasill – 1st Place
  • Impact Precision NE Regional Finale – Ken Sanoski – 1st Place
  • Impact Precision NE Regional Finale – Allison Zane – 2nd Place
  • Impact Precision NE Regional Finale – Allison Zane – Top Lady
  • Impact Precision NE Regional Finale – Allison Zane – Top Junior
  • Impact Precision NE Regional Finale – Cameron Collins – Top TAC
  • Impact Precision NE Regional Finale – David Preston – 3rd Place
  • Altus PRS Regional Series Finale – Bobby Keigans – Season Champion
  • Attus PRS Regional Series Finale – Bobby Keigans – Top Production
  • TX Precision PRS Regional December – Matt Caruso – 2nd Place
  • TX Precision PRS Regional Series – Keith Rudasill – Series Champion

2019

  • 2019 Mammoth Sniper Challenge – Andy Slade & Steve Thompson – 1st Place
  • 2019 Mammoth Sniper Challenge – Bronson Bartley & Mark Kuczka – 2nd Place
  • 2019 CMP Alabama F-CLass January – Brad Wright – 1st Place
  • NALRSA Final Series Standings – Ashton Glasscock – 2nd Place
  • 2019 MPA-GA Feb PRS Regional Match – Rexx Hudgins – 1st Place
  • 2019 MPA-GA Feb PRS Regional Match – Brad Wright – 2nd Place
  • SHC Precision Rifle Match #6 – David Preston – 1st Place
  • SHC Precision Rifle Match #6 Justin Miller – 2nd Place
  • K&M SE Shooters Challenge PRS Regional Feb Match – Zachary Mathis – 1st Place
  • Northern Utah Precision Rifle Match Feb – 1st Place – Steve Eames
  • SHC Precision Rifle Match #5 – David Preston – 1st Place
  • SHC Precision Rifle Match #5 – Keith Baker – 2nd Place
  • SHC Precision Rifle Match #4 – Ken Sanoski – 1st Place
  • SHC Precision Rifle Match #4 – Matt Stiner – 2nd Place
  • SHC Precision Rifle Match #2 – Matt Stiner – 1st Place
  • The Hustle PRS Regional Jan Match – Nick Depperschmidt – 2nd Place
  • Alabama Precision Shooters Challenge PRS Regional FEB – Patrick Proctor – 1st Place
  • The Hustle PRS Regional Feb Match – Nick Depperschmidt – 1st Place
  • DOC Steel Rifle Challenge – Steve Eames  1st Place
  • Frontline Defense PRS Match – David Preston – 2nd Place
  • Ohio #3 PRS Match – Keith Baker – 1st Place
  • Ohio #3 PRS Match – Brandon Ruggles – 2nd Place
  • Rock Lake Regional NWPRL PRS Match – Corson Piper – 2nd Place
  • Mason Dixon PRS Regional Match NHRPC#1 – Shane Hull – 1st Place
  • Mason Dixon PRS Regional Match URC#2 – Shane Hull – 1st Place
  • POPRC PRS Regional Match – 1st Place – Matt Stiner
  • POPRC PRS Regional Match – 2nd Place – Doug Dearinger
  • MPA-GA Regional PRS Match – Troy Lawton – 1st Place
  • MPA-GA Regional PRS Match – Rexx Hudgins – 2nd Place
  • War Rifles Shootout PRS Match – Keith Baker – 1st Place
  • Absolute Zero Sniper Match – Ladies Division – Sarah Patterson Arrington – 1st Place
  • PRSID Gem State Standoff NRL Match – Steve Eames – 3rd Place
  • California Sharpshooter Showdown PRS Match – Morgun King – 1st Place
  • NRL Border War – Holly, CO – Nick Depperschmidt- 2nd Place
  • Real World Team Sniper Challenge – John Rodriguez – 2nd Place
  • MPA Spring Shootout PRS Match – Regional Qualifier – Bryan Lewis – 3rd Place
  • MPA Spring Shootout PRS Match – Regional Qualifier – Ryan Castle – TAC – (Tied) 1st Place
  • MPA Spring Shootout PRS Match – Regional Qualifier – Ben Gosset – MIL/LE – 1st Place
  • MPA Spring Shootout PRS Match – Regional Qualifier – Luke Holbrook – Junior Div – 1st Place
  • Altus Long Range Challenge PRS Regional – Bobby Keigans – 2nd Place (Tie)
  • NRL Border War – South Central Rio – Nick Depperschmidt – 2nd Place
  • C&H Pine Tree Regional PRS – Al Oliver – 1st Place
  • C&H Pine Tree Regional PRS – Mary Olivier – Top Lady
  • C&H Pine Tree Regional PRS – Brad Wright – 2nd Place
  • Karsetter Memorial Match – Corson Piper – 3rd Place
  • Rocky Mount Mayhem PRS Match – Regional Qualifier – Rusty Ulmer – 1st Place
  • Alabama Precision PRS Match – Ryan Castle – TAC Class – 1st Place
  • Alabama Precision PRS Match – Ben Gosset – LE/MIL – 1st Place
  • Alabama Precision PRS Match – Justin Pender – 2nd Place
  • Alabama Precision PRS Match – John Snead – 3rd Place
  • S3 Sniper Team Competition – Owen Koeppen – 2nd Place
  • Buckeye Classic PRS Match – David Preston – 1st Place
  • Buckeye Classic PRS Match – Bill Allison – 2nd Place
  • Buckeye Classic PRS Match – Aaron Hipp – 3rd Place
  • Snake River PRS May Match – Garret Preece – 1st Place
  • MPA-GA Regional PRS May Match – Troy Lawton – 1st Place
  • MPA-GA Regional PRS May Match – Cooper Wright – Top Junior
  • C&H Pine Tree Regional PRS Match – Aaron McCoy – 1st Place
  • Allegheny Sniper Challenge – David Preston – 1st Place
  • Vortex BM Precision Rifle Challenge PRS Match – Owen Koeppen – 1st Place
  • Kahles K&M PRS Match – John Snead – Top Senior
  • Kahles K&M PRS Match – Luke Holbrook – Top Junior
  • Kahles K&M PRS Match – Sidney Dunn – Production Class Winner
  • Rock Lake NWPRL Points Match – Corson Piper – 1st Place
  • Rock Lake NWPRL Ponts Match – Dan Benowiz – 2nd Place
  • Altus June PRS Regional Match – Tracy Lewis – Top Lady
  • Mason Dixon Regional PRS Match #3 – Dylan Myers – 1st Place
  • Northeastern Regional PRS Match – Keith Baker – 1st Place
  • Mason Dixon Regional PRS Match #4 – Bill Allison – 1st Place
  • Alabama Precision Regional PRS Match – Al Olivier – 1st Place
  • New York Precision Regional PRS Match – Matt Stiner – 1st Place
  • SAPRL 2019 Prairie Classic – Jason Zelko – 1st Place
  • SAPRL 2019 Prairie Classic – Landon Span – 2nd Place
  • Dog Valley Precision Challenge NRL Match – Morgun King – 3rd Place
  • Rockland Precision Regional PRS Match – Keith Baker – 1st Place
  • Rockland Precision Regional PRS Match – Justin Miller – 2nd Place
  • Rockland Precision Regional PRS Match – Cameron Collings – Top Tactical
  • Red Bush Series Finale – Travis Shelton – 1st Place
  • C&H Pine Tree Regional PRS Match June – Aaron McCoy – 1st Place
  • C&H Pine Tree Regional PRS Match June – Scott Radebaugh – Top Mil/LE
  • C&H Pine Tree Regional PRS Match June – Brian Harrison – Top Production
  • Nightforce ELR Steel Challenge – Chris Gittings 2nd Place Overall & Hunter Division
  • Nightforce ELR Steel Challenge – Jeff Odor – 3rd Place Overall
  • PRS SW Regional Avenal, CA – Dave Castro – 1st Place
  • MPA-GA June Regional PRS Match – Aaron McCoy – 1st Place
  • MPA-GA June Regional PRS Match – Lawson Hawkins – 2nd Place
  • MPA-GA June Regional PRS Match – Tracy Lewis – Top Lady
  • Snipershide Cup – Corson Piper – 1st Place
  • Vortex Southington PRS Match – David Preston – 1st Place
  • WPRSC July PRS Regional Match – Nathan Alvar – 1st Place
  • Hornady PRC PRS Match – Ashton Glasscock – Top Lady/Top Junior
  • Alabama Precision July PRS Regional – Luke Holbrook – Top Junior
  • POPRC July PRS Regional Match – Matt Stiner – 1st Place
  • POPRS July PRS Regional Match – Justin Miller – 2nd Place
  • Alabama Precision Regional PRS Series – Al Olivier – 2nd Place
  • Alabama Precision Regional PRS Series – Enola Barker – Top Lady
  • Frontline Defense July Regional PRS Match – Allen Abisia – 1st Place
  • Wisconsin Barrel Makers Classic 2 Day PRS Match – Keith Baker – 1st Place
  • Wisconsin Barrel Makers Classic 2 Day PRS Match – Cameron Collins – 2nd Place
  • NRL Border Wars Southwestern July Match – Steven Kylberg – 1st Place
  • New England 2 Day PRS National Match – Keith Baker – 1st Place
  • New England 2 Day PRS National Match – Andy S – 2nd Place
  • New England 2 Day PRS National Match – Bryan Lewis – 3rd Place
  • Manatee Precision PRS Regional Qualifier – John Hoolihan – 1st Place
  • MDPRS – NH Regional PRS – Dylan Myers – 1st Place
  • Parma Precision Rifle Rumble 2 Day PRS Match – Steve Eames – 1st Place
  • Rockland Precision Regional PRS August Match – Keith Baker – 1st Place
  • Rockland Precision Regional PRS August Match – Ken Sanoski – 2nd Place
  • Rockland Precision Regional PRS August Match – Allison Zane – Top Lady
  • Rockland Precision Regional PRS August Match – Josh Liles – Top Mil/Leo
  • MDPRS – NH Regional PRS – Dylan Myers – 1st Place
  • Big Dog Steel Fall Classic 2 Day PRS Match – David Preston – 1st Place
  • Big Dog Steel Fall Classic 2 Day PRS Match – Chad Heckler – 3rd Place
  • Big Dog Steel Fall Classic 2 Day PRS Match – Nathan Livingston – TAC Class Winner
  • MDPRS NH Regional – Dylan Myers – 2nd Place
  • Red Bush PRC Series PRS Regional – Adam Vaught – 1st Place
  • Red Bush PRC Series PRS Regional – Carson Brown – 2nd Place
  • Pigg River Regional PRS Match – Brad Wright – 1st Place
  • Pigg River Regional PRS Match – Al Olivier – 2nd Place
  • Meaford Long Range Steel Challenge 2 Day PRS Match – David Preston – 1st Place
  • Meaford Long Range Steel Challenge 2 Day PRS Match – Aaron Hipp – 2nd Place
  • Meaford Long Range Steel Challenge 2 Day PRS Match – Ken Sanoski – 3rd Place
  • Meaford Long Range Steel Challenge 2 Day PRS Match – Lara Spanic – Top Junior
  • MPA Ga PRS Regional Match Sept – Brad Wright – 1st Place
  • MPA Ga PRS Regional Match Sept – Ben Gossett – 2nd Place
  • MPA GA PRS Regional Match Sept – Spenser Berry – 2nd Place
  • MPA GA PRS Regional Match Sept – Scott Radebough – Top MIL/LEO
  • MPA GA PRS Regional Match -Top Lady – Tracy Lewis
  • T-Town Tack Driver Oregon Match – Corson Piper – 1st Place
  • Federal Gold Medal PRS Match 2 Day Qualifier – Ben Gossett – 1st Place
  • Federal Gold Medal PRS Match 2 Day Qualifier – Keith Baker – 2nd Place
  • Federal Gold Medal PRS Match 2 Day Qualifier – John Snead – Top Senior
  • Federal Gold Medal PRS Match 2 Day Qualifier – Luke Holbrook – Top Junior
  • PNTC PRS REgional Match – Dylan Myers – 2nd Place
  • Pigg River HAM 2 Day PRS Match – Ben Gossett – 1st Place
  • Pigg River HAM 2 Day PRS Match – Ken Sanoski – 3rd Place
  • Sundown Shootout PRS Regional Match – Mike Keenan – 1st Place
  • Snake River Regional PRS Match – Garret Preece – 1st Place
  • Snake River Regional PRS Match – Steve Eames – 2nd Place
  • F-CLass National Championship – Jade Delcambre – FTR – 1st Place
  • Ohio PRS Regional Match – Keith Baker – 1st Place
  • Manatee Precision Regional PRS Match – John Hoolihan – 1st Place
  • 2019 Gap Grind National PRS Match – Top Junior – Coldyn Cloud
  • 2019 Gap Grind National PRS Match – Production Class Winner – Michaeal Burns
  • 2019 Gap Grind National PRS Match – 2nd Place – Ken Sanoski
  • Bakersfield Long Range Roundup 2 Day PRS Regional – Brian Lopina – 3rd Place
  • Southeast Swamp Shoot Two Regional PRS Match – John Hoolihan – 1st Place
  • NE PRS Regional Finale – Dylan Myers – 1st Place
  • NE PRS Regional Finale – Keith Baker – 2nd Place
  • SE Regional PRS Finale – VPRC – Sara Arrington – 2nd Place
  • Red Thunder Range Regional PRS Match – Sara Arrington – 1st Place
  • Texas Precision Fall Classic Regional PRS Pro-Am – Tom Winn – 1st Place
  • Texas Precision Fall Classic Regional PRS Pro-Am – Keith Rudasill – 2nd Place
  • Texas Precision Fall Classic Regional PRS Pro-Am – Lukas Smrkovsky – 3rd Place
  • Frontline Defense 2 Day PRS Match – Bill Allison – 1st Place
  • Frontline Defense 2 Day PRS Match – Bryan Lewis – 3rd Place
  • Frontline Defense 2 Day PRS Match – Michael Burns – Top Production
  • PNTC PRS Club Series Finale – Greg Keister – 1st Place
  • Central Regional PRS Finale – Derek Webster – 1st Place
  • Central Regional PRS Finale – Ashton Glasscock – Top Junior/Top Lady
  • SHC Regional PRS Match 11-9-19 – Matt Stiner – 1st Place
  • SHC Regional PRS Match 11-9-19 – Allison Zane – 2nd Place
  • Riflemans Team Challenge – 11-9-19 – Corson Piper – 2nd Place
  • JC Steel Blue Ridge 2 Day PRS Match – Steve Eames – 3rd Place
  • PRS 2019 Rookie of the Year – Couldyn Cloud
  • PRS 2019 Junior Class Champio – Couldyn Cloud
  • Absolute Zero PRS Regional December – Patrick Youngs – 1st Place
  • Absolute Zero PRS Regional Series Winner – Patrick Youngs – 1st Place

2018

  • 2018 NRL Finale – Jon Pynch – 1st Place
  • 2018 NRL Series Championship – Jon Pynch – 1st Place
  • 2018 USASOC Sniper Competition – 1st Group – 1st Place
  • 2018 Rock Mountain Mayhem – David Preston – 1st Place
  • 2018 LRSE PRS Match – David Preston – 1st Place
  • 2018 Spring Carolina PRS Match – David Preston – 1st Place
  • 2018 Big Dog Steel PRS Match – Ken Sanoski – 1st Place
  • 2018 Big Dog Steel PRS Match – Baron Osterman – 2nd Place
  • 2018 Spring Carolina PRS Match – Ken Sanoski – 3rd Place
  • 2018 JC Steel High Mountain PRS Match – Jon Pynch – 1st Place
  • 2018 MPA Spring Shootout PRS Match – Matt Rooks – 1st Place
  • 2018 BPRC June PRS Club Match #1 – David Preston – 1st Place
  • 2018 BPRC June PRS Club Match #2 – David Preston – 1st Place
  • 2018 BPRS May PRS Club Match #1 – David Preson – 1st Place
  • 2018 Carolina Summer PRS Match – Tyler Payne – 1st Place
  • 2018 MPA-GA June 1 Day PRS Match – Tyler Payne – 1st Place
  • 2018 JC Steel High Mountain PRS Match – Scott Satterlee – 2nd Place
  • 2018 K&M Southeastern Shooters Challenge – Troy Lawton – 1st Place
  • 2018 Alabama Precision Rifle Challenge PRS Match – Production Division – Brad Wright – 1st Place
  • 2018 CORE Long Range Challenge – Troy Lawson – 1st Place
  • 2018 Hoier Hustle PRS Club Match June – – Scott Dicapio – 1st Place
  • 2018 Hoier Hustle PRS Club Match May – Scott Dicapio – 1st Place
  • 2018 Steel City PRS Match – Matt Rooks – 3rd Place
  • 2018 Core AI Classis PRS Match – Caleb Gidcumb – 3rd Place
  • 2018 Alabama Precision PRS Match – Hunter Sykes – 3rd Place
  • 2018 Battle of Breakneck PRS Match – Nick Depperschmidt – 3rd Place
  • 2018 January Alabama CMP F-Class – Phil Cashin – 1st Place
  • 2018 March Alabama CMP F-Class – Al Olivier – 1st Place
  • 2018 Alabama Precision Shooters Challenge May PRS Club Match – Brent Keith – 1st Place
  • 2018 Alabama Precision Shooters Challenge March PRS Club Match – Brent Keith – 1st Place
  • 2018 BPRC May PRS Club Match #2 – Greg Keister – 1st Place
  • 2018 18 Stages of Precision Rifle PRS Club Match – Matt Stiner – 1st Place
  • 2018 MPA Spring Shootout – Production Division – Brad Wright – 1st Place
  • 2018 Allegheny Sniper Challenge – Travis Shelton – 1st Place
  • 2018 Big Horn NRL Match – Jon Pynch – 3rd Place
  • 2018 Monster Lake Mayhem NRL Match – Jon Pynch – 3rd Place
  • 2018 JC Steel Target Challenge NRL Match – Jon Pynch – 2nd Place
  • 2018 JC Steel Target Challenge NRL Match – Chris Gittings – 3rd Place
  • 2018 Big Piney Steel Tactical PRS Club Match – Caleb Gidcumb – 1st Place
  • 2018 Carolina PRS Match – Production Division – Brad Wright – 1st Place
  • 2018 GAP KC2 PRS Club Match – Caleb Gidcumb – 1st Place
  • 2018 Red Wing Steel Tactical Match – Nathan Alvar – 1st Place
  • 2018 Hawkins Precision PRS Match – Mk Le – 1st Place Tac
  • 2018 NALRSA August Match – Erik Cortina – 1st Place
  • 2018 NRA 1000 Yard F-Class Match  LRA – FTR Class – 1st Place- Jade Delcombe
  • 2018 NRL High Country Precision Mile High Shootout – Jon Pynch – 2nd Place
  • 2018 Manatee Precision 1 Day PRS Match – John Hoolihan – 1st Place
  • 2018 R Bros Club Series PRS Match – Mk Le – 1st Place
  • 2018 Mason Dixon Club Series PRS Match #7 – Jeremy Sustala – 1st Place
  • 2018 Mason Dixon Club Series PRS Match #8 – Greg Keister – 1st Place
  • 2018 Mason Dixon Club Series PRS Match #8 – Bill Allison – 2nd Place
  • 2018 Big Dog Steel Fall Classic PRS Match – David Preston – 1st Place
  • 2018 Big Dog Steel Fall Classic PRS Match – Aaron Hipp – 3rd Place
  • 2018 Big Dog Steel Fall Classic PRS Match – Nathan Livingston – Tac Class – 1st Place
  • 2018 South Florida Precision Rifle Association 1 Day PRS Match – John Hoolihan – 1st Place
  • 2018 BPRC Club Series PRS Match – David Moore – 1st Place
  • 2018 Meaford PRS Match – Jon Pynch – 1st Place
  • 2018 Meaford PRS Match – Aaron Hipp – 2nd Place
  • 2018 Meaford PRS Match – Ken Sanoski – 3rd Place
  • 2018 South Florida Precision Rifle Assoc 1 Day PRS match – John Hoolihan – 1st Place
  • 2018 Border War September PRS Club Match – Nathan Alvar – 1st Place
  • 2018 Mason Dixon PRS Club Series #9 – Bill Allison – 1st Place
  • 2018 NCPPRC NRL Match – Jon Pynch – 1st Place
  • 2018 NCPPRC NRL Match – 3rd Place – Brian Pence
  • 2018 Coastal GA Precision Rifle Club Team 1 Day Match – 1st Place – Brandon Zielinski/Andy Lewis
  • 2018 Coastal GA Precision Rifle Club Team 1 Day Match – 3rd Place – Brad Wright/Woody Satayabut
  • 2018 Snipers Unknown Challenge – 2nd Place – Brandon Zielinski/Scot P.
  • 2018 Buckeye Precision Rifle Series – 1st Place – David Moore
  • 2018 Buckeye Precision Rifle Series – 2nd Place – Allan Jaworski
  • 2018 Northeast Precision Rifle Club Series Finale – 1st Place – David Moore
  • 2018 Northeast Precision Rifle Club Series Finale – 2nd Place – Bill Allison
  • 2018 Texas Precision Fall Classis – 1st Place – Derek Webster
  • 2018 Gunwerks PRS Match – 1st Place – Jon Pynch
  • 2018 Core Fall Classic PRS Match – 2nd Place – Tyler Payne
  • 2018 Core Fall Classic PRS Match – 3rd Place – Caleb Gidcum
  • 2018 PPRC PRS Match – 1st Place – Matt Rooks
  • 2018 Manatee Precision 1 Day PRS Match – John Hoolihan – 1st Place
  • 2018 Blue Ridge PRS Match – 1st Place – Brian Pence
  • 2018 Blue Ridge PRS Match – 3rd Place – Scott Satterlee

2017

  • 2017 Big Dog Steel PRS Match – Ken Sanoski – 2nd Place
  • 2017 C&H Precision 1 Day PRS Match – John Hoolihan – 1st Place
  • 2017 Kestrel Precision Shootout PRS Match – Ken Sanoski – 2nd Place
  • 2017 Blue Ridge PRS Match – Jon Pynch – 1st Place
  • 2017 South Dakota Steel Classis PRS Match – Jon Pynch – 1st Place
  • 2017 Meaford Canada PRS Match – Jon Pynch – 2nd Place
  • 2017 Meadford Canada PRS Match – Aaron Hipp – 1st Place
  • 2017 Hollywood Tactical 1 Day PRS Match – John Hoolihan – 1st Place
  • 2017 Big Dog Steel PRS Match – Matt Rooks – 2nd Place
  • 2017 MPA Spring Shootout PRS Match – Matt Rooks – 3rd Place
  • 2017 VPRC PRC July Club Match – Bryan Lewis – 1st Place
  • 2017 Hollywood Tactical 1 Day PRS Match – John Hoolihan – 1st Place
  • 2017 Alabama Precision Charity Challenge PRS Match – Tyler Payne – 1st Place
  • 2017 Bushnell Brawl – Hunter Sykes – 2nd Place
  • 2017 CORE July Club PRS Match – Troy Lawton – 1st Place
  • 2017 Fury PRS Club Match – Scott Dicapio – 1st Place
  • 2017 Allegheny Sniper Challenge – Travis Shelton – 1st Place
  • 2017 Kestrel Precision Shootout PRS Match – David Preston – 1st Place
  • 2017 Hollywood Tactical PRS 1 Day Match – John Hoolihan – 1st Place
  • 2017 Big Dog Steel Classic PRS Match – David Preston – 1st Place
  • 2017 Searpoint Shootout PRS Match – David Preston – 2nd Place
  • 2017 Big Dog Steel PRS Match – Matthew Brousseau – 1st Place
  • 2017 Core Fall Classic PRS Match – Matthew Brousseau – 1st Place
  • 2017 MPA Summer Shootout – Matt Brousseau – 2nd Place
  • 2017 Mill Creek PRS Shootout – Matt Brousseau – 2nd Place
  • 2017 LRSE PRS Match – Matt Brousseau – 1st Place
  • 2017 PRS New England Match – Ryan Castle – 2nd Place
  • 2017 MPA Spring Shootout – John Snead – 3rd Place
  • 2017 MPRC Long Range Derby – John Snead – 1st Place
  • 2017 Southwest Regional Finale – Solomon Manansala – 1st Place
  • 2017 Tactical Supply PRS Match – Brian Pence – 2nd Place
  • 2017 Rock Lake Precision Rifle Challenge PRS Match – Brian Pence – 2nd Place

2016

  • 2016 PRS Finale – Tyler Payne – 1st Place
  • 2016 PRS Series Championship – Tyler Payne – 1st Place
  • 2016 Alabama PrecisionShooters PRC Club Match – Troy Lawton – 1st Place
  • 2016 Meaford PRS Match – Matt Brousseau – 1st Place
  • 2016 K&M Precision Rifle PRS Match – Matt Brousseau – 2nd Place
  • 2016 Rock Lake PRS Match – Matt Brousseau – 2nd Place
  • 2016 Nightforce Steel City PRS Match – Ryan Castle – 1st Place
  • 2016 Alabama Precision Spring PRS Club Match – Keith Henline – 1st Place
  • 2016 Alabama Precision Summer PRS Club Match – Phil Cashin – 2nd Place
  • 2016 Meaford PRS Match – David Cooper – 2nd Place

MPA DS Series Pistols have only been in the competitive pistol market for several years, but we have already become a dominant force in USPSA, IDPA and Steel Challenge.  We decided to start running a list of the top performances by those running our products. This includes Top 3 in Regional and National Level Pistol Competitions:

2023

  • Infinity Firearms World Pistol Shootout 2023 – Performance Carry (Limited Optics) – Christian Sailer – 1st Place
  • USPSA Florida State Championship 2023 – Limited – Joey Sauerland – 1st Place
  • The Range at True North USPSA 1/23 – Open – Kyle Mathews – 2nd Place
  • The Range at True North USPSA 2/23 – Open – Kyle Mathews – 3rd Place
  • Spartanburg USPSA 2/18/23 – Open – David Lyell – 1st Place
  • Spartanburg USPSA 2/4/23 – Open – David Lyell – 1st Place
  • EAPS USPSA 2/23 – Limited – Scott Jacob – 2nd Place
  • WPSC USPSA 4/23 – Open – Wayne Ackett – 1st Place
  • HHA 3 Gun 3/23 – Open – George Dorbert – 1st Place
  • Spartanburg USPSA 1/21/23 – Open – David Lyell – 1st Place
  • South Carolina Sectional 2023 – Limited – Joey Sauerland – 2nd Place
  • Pinetucky USPSA 3/23 – Open – David Lyell – 1st Place
  • Anderson Fun Steel Match 3/23 – Open – David Lyell – 1st Place
  • 2023 Gulf Coast Championship – Senior – Mel Rodero – 1st Place
  • RCSC Shootout 2023 – Senior – Mel Rodero – 1st Place
  • VPRS Nite Owl 3/23 – Open – Mel Rodero – 1st Place
  • VPRS Run N Gun 2/23 – Open – Mel Rodero – 1st Place
  • Alpha Mike 3/23 – Open – Mel Rodero – 1st Place
  • South Carolina Sectional 2023 – Open – Kyle Mathews – High Law Enforcement
  • Michigan Sectional 2023 – Open – Greg Clement – 1st Place
  • Michigan Sectional 2023 – Greg Clement – High Overall
  • 2023 Florida State Championship – Mel Rodero – Top Senior
  • 2023 Gulf Coast Championship – Mel Rodero – Top Senior
  • 2023 Dragon’s Cup – Mel Rodero – Top Senior
  • 2023 World Speed Shooting Championship – Greg Clement – Steel Master
  • Zoo City Armory USPSA 5/20/23 – Open – Kyle Mathews – 1st Place

2022

  • South Carolina State Championship 2022 – Open – David Lyell – 1st Place
  • 5th Annual Memorial 3 Gun 2022 – LE – Ray Helms – 1st Place
  • NPPC 9/22 – Limited – Scott Jacob – 2nd Place
  • A3G-APS USPSA 8/22 – Open – David Lyell – 1st Place
  • MCRC USPSA 8/22 – Open – David Lyell – 1st Place
  • Belton Gun Club USPSA 8/2022 – Open – David Lyell – 1st Place
  • Carolina Classic 2022 – Open – David Lyell – 1st Place
  • Spartanburg USPSA 10/1/2022 – Open – David Lyell – 1st Place
  • 10th Annual W.A.R. Charity Falling Steel 2022 – Open – David Lyell – 2nd Place
  • Pinetucky Steel Challenge 12/22 – Open – David Lyell – 1st Place
  • The Range at True North USPSA 12/22 – Limited – Kyle Mathews – 2nd Place
  • The Range at True North USPSA 7/22 – Limited – Kyle Mathews – 2nd Place
  • PCWC USPSA 2022 – Limited – Kyle Mathews – 2nd Place
  • The Range at True North USPSA 5/22  – Limited – Kyle Mathews – 2nd Place
  • Zoo City Armory USPSA 2022 – Limited – Kyle Mathews – 1st Place
  • GPSL USPSA 10/22 – Limited – Deshaun Jenkins – 1st Place
  • Spartanburg USPSA – 8/20/22 – Open – David Lyell – 1st Place
Back to top